Studniówki w Łodzi – matura tuż tuż

Dla tegorocznych maturzystów właśnie rozpoczął się czas studniówkowych szaleństw. Sama impreza, chodź jest niezwykłym przeżyciem, to bez wątpienia, przypomina, że matura już niebawem. Jak tegoroczni maturzyści świętowali w Łodzi?

Studniówka w naszym mieście

Studniówka 2023 rozpoczęła się w weekend 5-7 stycznia. Wówczas uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, XX LO, Technikum nr 19 i Liceum dla Dorosłych w CKZiU oraz III LO bawili się na swoich balach. W najbliższy weekendie przed feriami zimowymi uczniowie XXVI LO szykują swoją studniówkę, która odbędzie się 13 stycznia. Tego samego dnia młodzież Technikum nr 3 będzie bawić się w Aleksandrowie Łódzkim, a uczniowie technikum i szkoły branżowej Zespołu Szkół Rzemiosła w Niesięcinie. Nasza redakcja czeka na zgłoszenia od innych szkół, które będą bawić się w nadchodzących i kolejnych weekendach.

Co symbolizuje studniówka?

Studniówka symbolizuje ostatni raz, kiedy maturzyści będą razem uczestniczyć w oficjalnym balu przed zdaniem egzaminów maturalnych. Jest to tradycyjne polskie wydarzenie, które jest okazją do świętowania i zabawy oraz do wspomnienia czasów spędzonych w szkole. Studniówka jest także okazją do nawiązania kontaktów i budowania więzi między maturzystami, nauczycielami i rodzicami.