Spektakularny rekord Polski w tańcu Makareny ustanowiony w Łodzi

W Łodzi, przed Halą Sportową położoną przy alei Politechniki, udało się obić krajowy rekord w masowym tańczeniu Makareny. Niezapomniane widowisko zgromadziło aż 662 uczestników, co stanowi największą liczbę osób tańczących wspólnie ten hiszpański taniec na terenie Polski.

Poprzedni rekord narodowy w tańczeniu Makareny, ustanowiony przez mieszkańców Wrocławia, został pokonany w Łodzi. Podczas trwającego trzy minuty widowiska, które było monitorowane przez reprezentantkę instytucji odpowiedzialnej za zatwierdzanie polskich rekordów w różnorodnych dziedzinach. Wcześniejsze rekordy były regularnie przebijane, ostatni z nich datuje się na maj tego roku.

Prym wiodła wtedy grupa 641 studentów podczas juwenaliów na terenie osiedla studenckiego „Wittigowo” we Wrocławiu. Studenci zatańczyli grupowy układ choreograficzny do utworu „Macarena”, który jest niezwykle popularną piosenką hiszpańskiego duetu Los Del Río z 1993 roku.

Łódzkie wydarzenie przyciągnęło natomiast o 21 osób więcej, co pozwoliło na oficjalne ustanowienie nowego rekordu kraju. Ta wyjątkowa próba rekordowa była jednym z punktów programu Targów Aktywności, które równocześnie miały miejsce w hali.