RKS zyska nowoczesny stadion lekkoatletyczny

W Łodzi będzie stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Już niedługo zostanie otwarty odnowiony obiekt na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego. Prace remontowe trwają tam już od jakiegoś czasu i mają zostać zakończone pod koniec tego roku. Obiekt będzie posiadał boisko z naturalną trawą, bieżnię lekkoatletyczną z sześcioma torami okrężnymi i ośmioma torami prostymi. Dzięki temu w Łodzi będą mogły odbywać się zawody lekkoatletyczne na poziomie europejskim.

Stadion na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego

Obiekt sportowy na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego nie jest nowy. Sam stadion został zbudowany w 1956 roku, natomiast trochę później, w roku 1984 dobudowana została hala sportowa. Jednak od dłuższego czasu stadion wymagał kompleksowego remontu. Halę, mimo że była nowsza, udało się wyremontować wcześniej. Została odnowiona w latach 2009-2011. Teraz przyszedł czas na odnowienie pozostałości obiektu sportowego, czyli stadionu zewnętrznego. Jak się okazuje, prace prowadzone na stadionie są już w zaawansowanym stadium i istnieje duża szansa, że zostaną ukończone jeszcze w tym roku. Konsultacje z zawodnikami i trenerami pozwoliły na dopasowanie stadionu do potrzeb zawodników, oraz norm światowej lekkoatletyki. Koszt remontu obiektu sportowego to prawie 10 milionów złotych. Inwestycja częściowo została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Po zakończeniu przebudowy stadionu, planowane są w tym miejscu kolejne inwestycje. Odnowiony i przystosowany będzie budynek, który ma stanowić zaplecze administracyjne obiektu. W planach znajdują się również internat, oraz pomieszczenia, w których mogłaby odbywać się rehabilitacja sportowców. Rudzki Klub Sportowy „wychował” wielu sportowców, którzy osiągali sukcesy na najważniejszych wydarzeniach sportowych. Spod skrzydeł klubu wyszły takie gwiazdy sportu jak Adam Kszczot, Mateusz Rzeźniczak, Mateusz Borkowski czy Sylwester Bednarek. Nowy stadion daje nadzieję na kolejne sukcesy sportowe wychowanków łódzkiego klubu.

Jakie prace zostały już wykonane i co zostało do zrobienia?

Prace na stadionie powoli zbliżają się do końca. Ukończona została już bieżnia, która ma długość 400 metrów. Posiada ona sześć torów okrężnych, oraz osiem torów prostych, na których będzie można przeprowadzać zawody w sprincie. Stadion posiada pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną, z naturalną trawą. Do tej pory w obiekcie sportowym udało się ułożyć już prawie cały tartan. Jest to nawierzchnia najwyższej jakości, która znajduje się również na takich obiektach jak stadion w Monako. Cały obiekt sportowy posiada już nowe oświetlenie oraz mobilną trybunę. Wykonawca prac zadbał również o modernizację dróg dojazdowych i miejsca parkingowe. Obiekt będzie mieć również inne elementy, które są niezbędne na stadionie lekkoatletycznym. Na stadionie, który jest na terenie Rudzkiego Klubu Sportowego nie zabraknie koła do pchnięcia kulą, miejsca przystosowanego do rzutu oszczepem, dyskiem i młotem. Powstaną również specjalnie przystosowane skocznie, na których będzie można przeprowadzić zawody w skoku o tyczce, skoku w dal, czy w trójskoku. Wszystko wskazuje na to, że prace remontowo-modernizacyjne zostaną ukończone jeszcze przed końcem tego roku.