Lekkomyślny kierowca zatrzymany. Miał 4 promile alkoholu w organizmie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Bełchatowie. 14 września policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Okazało się, że prowadził on samochód w stanie upojenia alkoholowego. Badania wykazały, że w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. Lekkomyślność kierowcy mogła doprowadzić do tragedii, na szczęście skończyło się na jednej uszkodzonej latarni.

Zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy i akcja policji

35-letni mieszkaniec Bełchatowa, po spożyciu znacznych ilości alkoholu postanowił wsiąść do samochodu i przemieścić się nim z punktu A do punktu B. Wszystko szło zgodnie z planem pijanego kierowcy Opla Corsy, aż do momentu kiedy w trakcie skręcania uderzył w latarnię i rozdzielnię energetyczną. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zaniepokojeni przechodnie zawiadomili o incydencie policję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce i rozmowach ze świadkami ustalili jak wyglądał kierowca samochodu oraz jak wyglądał pojazd. Dzięki tym informacjom w niedługim czasie udało się zatrzymać kierowcę, gdy ten robił zakupy w sklepie. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Wraz z nim w samochodzie znajdował się drugi mężczyzna, również pod wpływem alkoholu. W trakcie akcji policji na jaw wyszedł fakt, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi mu kara pozbawienia wolości do dwóch lat. Istotnym zarzutem jest również spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 35-latek poniesie także odpowiedzialność za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Alkohol najczęstszą przyczyną wypadków samochodowych w Polsce?

Jak pokazują statystyki, nie prędkość i brawura, a alkohol i prowadzenie samochodów pod wpływem są najczęstszą przyczyną wypadków samochodowych w Polsce. To właśnie pijani kierowcy najczęściej powodują wypadki, często tragiczne w skutkach. Zgodnie z doniesieniami polskiej Policji, codziennie, podczas kontroli drogowych, policjanci zatrzymują około 300 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dlatego przypominamy! Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kierownicę!