Remont zajezdni tramwajowej Chocianowice

Kontynuowane są prace remontowe zajezdni tramwajowej Chocianowice, które rozpoczęły się jeszcze w zeszłym roku. Póki co, wszelkie prace wykonywane są zgodnie z ustalonym planem i harmonogramem, a to oznacza, że już w przyszłym roku z zajezdni Chocianowice wyjadą pierwsze, nowoczesne tramwaje.

Przebieg prac.

Obecnie trwają prace przy budowie wyjazdów z torów, wyrównany został także teren przylegający do zajezdni. Część starych ścian została zburzona. W ciągu najbliższych dniu rozpoczną się pracę mające na celu wybudowanie nowej kanalizacji deszczowej, jednocześnie – nieustannie trwa porządkowanie okolicznego terenu.

Przebudowa zajezdni Chocianowice.

Całkowity koszt inwestycji zakładający przebudowę obiektu oraz jego unowocześnienie to niemal 136 milionów złotych. Oprócz prac typowo remontowych i budowlanych, dotychczasowe hale zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt umożliwiający konserwacje i ewentualne naprawy wagonów tramwajowych. Budynek zajezdni tramwajowej Chocianowice zostanie również odnowiony z zewnątrz. Plany zakładają, że prace te zakończone zostaną pod koniec przyszłego roku.