Przegrana w mistrzostwach i zmiany na stanowisku trenera w łódzkim klubie

Klub piłkarski z Łodzi nie zdołał zapewnić sobie awansu do pierwszej grupy III ligi, ponieważ ostatnie mecze sezonu przegrał z drużyną GKS Bełchatów. Patryk Czubak, który wówczas pełnił rolę głównego trenera, aktualnie kieruje zespołem drugoligowym Stomil Olsztyn. W wyniku tych wydarzeń, stanowisko szkoleniowca w łódzkim klubie objął Krzysztof Chrobak – doświadczony trener.

Krzysztof Chrobak, mający 65 lat, podpisuje umowę z klubem na okres jednego roku, z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok. Oprócz tego, będzie on również pracował w Akademii Widzewa. Trener ten jest szeroko uznany za swoje doświadczenie – swoją karierę trenerską rozpoczynał w Polonii Warszawa, najpierw pracując z młodzieżą, a następnie z seniorami w ekstraklasie.

Chrobak odpowiedzialny był za wyniki wielu klubów, między innymi Znicza Pruszków, Amiki Wronki, Zagłębia Lubin, Górnika Łęczna czy Legionovii. W sezonie 2012/2013 pracował w Widzewie jako asystent Radosława Mroczkowskiego. Kolejne lata spędził w Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz powrócił do Polonii. Z Pogonią osiągnął awans do II ligi w 2021 roku. Ostatnio był trenerem juniorów w tym klubie.

W skład nowego sztabu szkoleniowego łódzkiego Widzewa II wchodzą Michał Czaplarski i Norbert Smorawski jako asystenci, Konrad Przybylski jako trener bramkarzy oraz Wiktor Wróbel jako trener przygotowania motorycznego. Dodatkowo zespół wspierać będą Paulina Konik jako fizjoterapeutka oraz Jacek Skupień jako kierownik drużyny.