Przebudowa ul. Legionów ułatwi komunikację miejską po zimowych feriach

Ruch uliczny będzie utrudniony na ul. Zachodniej w Łodzi ze względu na intensywne prace przebudowy infrastruktury torowej na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej. Te ostatnie etapy renowacji będą realizowane podczas ferii zimowych, od 29 stycznia do 11 lutego, kiedy to ruch w mieście jest znacznie ograniczony. W tym czasie, tramwaje kursujące na odcinku od ul. Ogrodowej do przystanku Piotrkowska Centrum zostaną zastąpione przez autobusy.

To jest finałowy etap prac nad modernizacją ul. Legionów, która przez lata stanowiła źródło problemów dla mieszkańców miasta ze względu na jej znikomą infrastrukturę tramwajową. Teraz, po kilkudziesięciu latach, remont tej ważnej arterii miejskiej zbliża się do końca.

Pomimo tego, że prace te będą prowadzone podczas ferii zimowych, przewiduje się pewne utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Do kluczowych działań modernizacyjnych zalicza się łączenie torów, instalację sieci trakcyjnej i rozbudowę przystanków, które po przebudowie uzyskają podwójne perony. Te roboty wymagają wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej i modyfikacji torowiska, co oznacza tymczasowe zawieszenie ruchu tramwajów na ul. Zachodniej od 29 stycznia do 11 lutego.