Przebudowa skrzyżowania Legionów i Zachodniej w Łodzi – kolejny etap prac drogowych

W okresie wakacyjnym odbędzie się kolejna faza przebudowy na łódzkim skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej. Stanowi to część szerszego programu modernizacji ulicy Legionów.

Etapy przygotowań do renowacji jednego z najważniejszych skrzyżowań w Łodzi zostaną wprowadzone podczas weekendu 16-18 czerwca. W trakcie nocnych godzin, ekipa robocza zamontuje tymczasowe przejazdy torowe. Dzięki nim, tramwaje będą mogły jeździć wahadłowo, podczas gdy będzie układany nowy system torowy. Prace te rozpoczną się po tygodniu przerwy, a więc 26 czerwca, w poniedziałek.

Z powodu przebudowy, piesi, pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia. Skrzyżowanie zostanie wykopane, co uniemożliwi przechodniom przejście z jednej strony ulicy Zachodniej na drugą, na przecięciu z ulicą Legionów.

Najbliższe możliwe do wykorzystania przejścia dla pieszych znajdować się będą przy ulicy Próchnika oraz ulicy Ogrodowej. Chodniki wzdłuż obu stron ulicy Zachodniej będą jednak dostępne dla ruchu pieszego.