Premiera w Teatrze Powszechnym. Spektakl inspirowany życiem i twórczością Krzysztofa Krawczyka

Już 11 września na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się prapremiera spektaklu pod tytułem „Chciałem być”. Spektakl inspirowany jest życiem i twórczością Krzysztofa Krawczyka. Sztukę reżyseruje Michał Siegoczyński.

„Chciałem być” spektakl komediowy czy biografia?

Jak mówi sam reżyser spektaklu, „Chciałem być” nie jest spektaklem biograficznym, choć występują w nim takie wątki. Nie odzwierciedla życia Krzysztofa Krawczyka, które było inspiracją do powstania sztuki. Reżyser Michał Siegoczyński prezentuje nam w sztuce swoje subiektywne spojrzenie na fenomen Krzysztofa Krawczyka. Spektakl, na podstawie barwnego życiorysu muzyka, ma pokazać jak wygląda życie w show-biznesie i jak to jest być gwiazdą. Zobaczymy jak bardzo może różnić się człowiek, którego widzimy na scenie, od tego jaki jest w życiu prywatnym. Z całą pewnością historia Krzysztofa Krawczyka może skłaniać do takich refleksji i przemyśleń. Spektakl jest połączeniem komedii i musicalu z delikatnie wplecionymi wątkami biograficznymi. W roli głównej zobaczymy aktora Mariusza Ostrowskiego. „Chciałem być” to pierwszy spektakl opowiadający o Krzysztofie Krawczyku, który będziemy mogli zobaczyć po jego śmierci.  Prace nad sztuką zaczęły się jeszcze przed śmiercią artysty, który miał być honorowym gościem na premierze.

Początkowo Michał Siegoczyński miał reżyserować sztukę innego autora. Rozpoczęły się nawet próby do spektaklu. Jednak w międzyczasie powstał pomysł zrealizowania czegoś zupełnie innego. Reżyser napisał scenariusz inspirowany życiem Krzysztofa Krawczyka. Efekty ciężkiej pracy reżysera, aktorów i całej ekipy technicznej będziemy mogli zobaczyć już w nadchodzącą sobotę.

Kiedy premiera i kto na scenie?

Prapremiera spektaklu odbędzie się 11. września o godzinie 19 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego. Kolejne spektakle będą grane 12., 14. i 15. września oraz w październiku i listopadzie. Reżyserem spektaklu jest Michał Siegoczyński. Za kostiumy i scenografię odpowiada Katarzyna Sankowska. Na deskach teatru zobaczymy Mariusza Ostrowskiego, Karolinę Krawczyńską, Dianę Krupę,  Karolinę Łukaszewicz, Paulinę Nadel, Ewę Sonnenburg, Filipa Jacaka, Jakuba Kotyńskiego i Artura Majewskiego.