Porzucone szczenię w kartonie odnalezione w Łodzi – apel straży miejskiej o pomoc w ustaleniu sprawcy

W Łodzi, pracownicy straży miejskiej zostali poinformowani o porzuconym zwierzęciu, zamkniętym w kartonie i pozostawionym na ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej. Szczenię zostało przeniesione do schroniska dla zwierząt. Joanna Prasnowska, rzecznik prasowy łódzkiej straży miejskiej zachęca do przekazywania informacji mogących pomóc w zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie.

Kiedy patrol straży miejskiej odebrał zgłoszenie, na miejscu natknął się na opuszczony karton ustawiony przed bramą jednej z kamienic, które znajdują się w centrum miasta. – W środku kartonu była przepiękna mała sunia. Niestety, nie miała ona wszczepionego czipa, który umożliwiłby nam zidentyfikowanie jej właściciela. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ustalić, kto mógł porzucić to zwierzę – wyjaśnia Prasnowska.

Straż miejska podzieliła się informacją o swojej interwencji poprzez media społecznościowe. W swoim poście strażnicy zastanawiali się, czy pies nie jest przypadkiem „prezentem świątecznym”, który nie spełnił oczekiwań swojego nowego właściciela.

– Szczenię zostało przewiezione do schroniska mieszczącego się przy ulicy Marmurowej. Tam będzie czekać na kogoś, kto zapewni mu lepszy dom – kończy rzecznik łódzkiej straży miejskiej.