Przerwa w ruchu na linii tramwajowej 12 – zaparkowany pojazd powoduje utrudnienia dla mieszkańców Łodzi

Na linii tramwajowej numer 12 w Łodzi doszło do zatrzymania ruchu, co wpłynęło na rozkład jazdy. Przyczyną była niewłaściwie zaparkowana osobówka, która blokowała drogę dla tramwaju tuż przed przystankiem dworzec Łódź Fabryczna. To niefortunne zdarzenie powoduje perturbacje w ruchu komunikacji miejskiej, zwłaszcza dla podróżnych zmierzających na ulicę Węglową.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi poinformowało o tym wydarzeniu, mówiąc o zablokowanym przejeździe na skrzyżowaniu ulic Węglowej i Tramwajowej oraz podkreślając, że problem wynika z nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu. MPK Łódź zdecydowało się więc na zmianę trasy linii tramwajowej 12.

Podróżni muszą liczyć się z objazdami. Według komunikatu spółki, tramwaje zostały skierowane na alternatywną trasę przez ulicę Narutowicza, POW i Rodziny Poznańskich. Niestety ten incydent skutkuje opóźnieniami w ruchu tramwajów.

Użytkownicy komunikacji miejskiej z ulicy Węglowej mogą napotkać trudności w dotarciu do celu, szczególnie jeśli ich docelowe miejsce to dworzec Łódź Fabryczna. Zmieniony kierunek jazdy tramwajów linii 12 obejmuje teraz trasę przez plac Dąbrowskiego, a następnie POW i Rodziny Poznańskich.