Pomóż posprzątać miasto

Rusza szczytna akcja, której celem jest posprzątanie miasta. Aby pomóc w sprzątaniu Łodzi, należy wykonać zdjęcie zaśmieconego miejsca. Trzeba wskazać rodzaj zanieczyszczenia (np. przepełniony kosz, zanieczyszczony chodnik/trawnik, itp.). Druga rzecz to dokładne opisanie położenie, np. podając dokładny adres, numer działki, punkty odniesienia lub załączając zdjęcie mapy z zaznaczoną lokalizacją. Co dalej? Miasto posprząta wskazane tereny.

Gdzie wysyłać swoje zgłoszenia?

Zgłoszenie należy przesłać na adres email: [email protected]. Po weryfikacji zgłoszenia, na miejsce zostaną wysłane służby sprzątające, które uprzątną teren. Jeśli chcesz otrzymać odpowiedź zwrotną, należy podać adres e-mail, na który zostanie wysłane zdjęcie posprzątanego terenu.

Problem ze śmieciami w polskich miastach

 

Problem ze śmieciami w polskich miastach polega na zbyt dużym generowaniu odpadów. A także niewystarczającej infrastrukturze i organizacji systemu gospodarki odpadami. Coraz więcej ludzi mieszka w miastach. Skutkuje to wzrostem ilości produkowanych odpadów, a infrastruktura wciąż nie nadąża za tym tempem wzrostu.
Dochodzi również brak systemu segregacji odpadów. Prowadzi to do zwiększonej ilości odpadów mieszanych i trudności w ich późniejszej obróbce. W niektórych miastach brakuje również wystarczającej ilości koszy na śmieci, co skutkuje pozostawianiem odpadków w miejscach publicznych.