Polesie: Trwa intensywna przebudowa dróg. Ulica Szczecińska i Krakowska to tylko początek

Zarówno na Starym Polesiu, jak i w Retkini, Kozinach czy Złotnie, w każdym z tych obszarów Polesia, realizowane są inwestycje drogowe. Przyjrzyjmy się bliżej, które z nich już niedługo zaprezentują swoje odnowione oblicze.

W tej chwili najszersza skala zmian dotyczy ulicy Legionów i Cmentarnej, gdzie intensywnie prowadzone prace mają zakończyć się do połowy bieżącego roku. Z pewnością mieszkańcy tych rejonów będą musieli na nowo poznać swoją okolicę po zakończonym remoncie. Nie mniej ważne działania prowadzone są również na ulicy Konstantynowskiej – tam powstaje nowe torowisko prowadzące do miejscowości Konstantynów Łódzki. Z kolei na terenie Retkini, nowy asfalt układany jest na ulicach Maratońskiej oraz Waltera-Janke.

W planach na ten rok jest jednak znacznie więcej. Szereg istotnych dla mieszkańców inwestycji związanych z remontem dróg dołączy do puli prac realizowanych na Polesiu. Prace rozpoczną się między innymi na ulicach: Szczecińskiej, Krakowskiej oraz w ramach projektu dotyczącego ulicy Rąbieńskiej. Szereg istotnych arterii osiedlowych takich jak: Długosza, Okrzei, Ossowskiego, Lorentza, Gdańska czy Zamenhofa, otrzyma nową jezdnię i chodniki. To oznacza ponad 8 km nowych nawierzchni i chodników, a także powrót tramwajów na Stare Polesie.