Łódź: Uroczystości Dni Pamięci i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 2024

W 2024 roku, miasto Łódź ponownie stanie się miejscem gromadzenia się tłumów podczas uroczystych obchodów Dni Pamięci. W dniach od 26 do 29 stycznia, mieszkańcy i goście miasta będą uczcić, już po raz dziewiętnasty od momentu ustanowienia przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się już czternasty raz w historii miasta Łodzi. To możliwe dzięki niewzruszonej współpracy pomiędzy Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów w Polsce, Teatrem Stefana Jaracza w Łodzi oraz Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. Przez cztery dni, jako integralna część łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, zostaną zorganizowane koncerty muzyczne, kompozycje teatralne oraz spotkania z autorami.

Za każdym rokiem, 27 stycznia staje się dniem, w którym na całym globie odbywają się uroczystości mające na celu upamiętnienie ofiar Holokaustu. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, od ponad 70 lat, nawet w czasach, gdy kwestie związane z historią i kulturą żydowską nie były ani modne, ani szeroko rozpropagowane, nieustannie przypomina światu o tragedii Holokaustu, pielęgnując pamięć o niewyobrażalnych cierpieniach ofiar Zagłady.