Podsumowanie największej akcji strażackiej 2021 roku w powiecie poddębickim

Właśnie zakończono analizę największego ratowniczego zadania, w jakim brali udział strażacy z powiatu poddębickiego w tym roku. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej dokonała przeglądu działań związanych z ogromnym pożarem, który nawiedził miejscowość Księże Młyny w gminie Pęczniew. W jego trakcie doszło do spalenia lasu, stojącego jeszcze na polu zboża oraz trawy rosnącej na nieużytkach rolnych przy brzegu rzeki Warta.

Pierwsze informacje o sytuacji w gminie Pęczniew dotarły do stanowiska dowodzenia Komendanta Powiatowego PSP w Poddębicach w poniedziałkowy dzień, dokładnie o godzinie 12:30. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy natknęli się na potężny pożar, który obejmował nie tylko las, ale także stojące na pniu zboże i nieużytki rolne porośnięte trawą, ciągnące się wzdłuż linii brzegowej rzeki Warta.

Na miejscu interwencji, dowodzący działaniami ratunkowymi strażak, ze względu na intensywny wiatr oraz dynamicznie rozwijający się pożar, podjął decyzję o wezwaniu dodatkowych jednostek oraz środków ratowniczych. Co było niezbędne do opanowania sytuacji.