Podejrzany o próbę włamania do bankomatu w Łodzi zatrzymany przez policję

Znamienne wydarzenie miało miejsce 3 stycznia 2024 roku, kiedy to w Łodzi, działania jednego mężczyzny skierowały na siebie uwagę lokalnej służby policyjnej. Mężczyzna ten, będący liczącym sobie 30 lat, podejrzewany jest o nieudaną próbę włamania do wolnostojącego bankomatu poprzez jego wysadzenie. Został on zatrzymany i poddany tymczasowemu aresztowi dzięki decyzji sądu.

Wspomnianego dnia, dyżurny łódzkiej komendy policji został zawiadomiony o incydencie z bankomatem odbywającym się na ulicy Odrzańskiej w Łodzi. Niewłaściwe plany mężczyzny dotyczące przeprowadzenia eksplozji bankomatu nie powiodły się, a bankomat nie został ograbiony. Na miejscu przestępstwa zebrano dowody kryminalistyczne i przeprowadzono przesłuchania świadków.

19 dni później, 22 stycznia, policjanci wędrujący po ulicach Łodzi zauważyli podejrzewanego. Przejazd mężczyzny niespodziewanie zmienił charakter, gdy ten zaczął przyspieszać swoim osobowym volkswagenem, który był zarejestrowany w Niemczech. Policjanci rozpoczęli pościg, jednak mężczyzna nie zatrzymał się, pomimo używania przez nich sygnałów dźwiękowych. Finalnie, mężczyzna opuścił pojazd w ruchu na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Zamenhoffa, po czym uciekł do jednej z okolicznych kamienic.