Początek kolejnego etapu modernizacji ul. Krakowskiej w Łodzi 15 maja

Sprawy motoryzacyjne w Łodzi ulegną istotnej zmianie w czerwcu, w związku z zaplanowanym na ten czas rozpoczęciem kolejnego etapu renowacji ulicy Krakowskiej. Prace modernizacyjne będą prowadzone na odcinku między ulicami Minerską a Barską. Oficjalny termin rozpoczęcia prac to środa, 15 maja, zatem już noc poprzedzającą ten dzień kierowców oraz pasażerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi czekają poważne zmiany organizacji ruchu.

Zakłada się, że nowe rozwiązania na tym odcinku będą w dużej mierze oparte na doświadczeniach zdobytych podczas wcześniejszych prac modernizacyjnych. Zgodnie z planem, na początek roboty drogowe skupią się na lewej stronie jezdni. Na tym odcinku zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch kierujący się w stronę dzielnicy Teofilów. Wszystkie drogi prowadzące do tego fragmentu ulicy Krakowskiej – Rzeszowska, Tarnowska, Michałowicza i Warneńska – zostaną zamknięte. Natomiast kierowcy jadący z Teofilowa do centrum będą mieli możliwość skręcenia w lewo lub prawo w ul. Biegunową, bądź w prawo w ul. Barską.

Zmieniona trasa dotyczyć będzie także autobusów linii 76, 97 i 6MUK należących do MPK Łódź. Warto jednak zauważyć, że omijanie prac drogowych będzie wprowadzone jedynie w jednym kierunku. Autobusy jadące w stronę Teofilowa, Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego nie odczują zaplanowanych zmian na trasie.

Planowany zakres prac remontowych na ulicy Krakowskiej jest naprawdę szeroki: od budowy nowej konstrukcji jezdni, poprzez chodniki, przystanki i zjazdy do posesji, aż po drogę rowerową i kanalizację deszczową. Ponadto inwestycja przewiduje także ulepszenia estetyczne takie jak nowe meble miejskie, oświetlenie oraz upiększenie terenu roślinnością.