Pełna lista kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024 z okręgu numer 6 obejmującego Łódź i województwo łódzkie

Rozpoczynający się 9 czerwca proces wyborczy będzie decydował o obsadzie 53 mandatów Polski w Parlamencie Europejskim. Ogólna liczba okręgów, w których odbędą się wybory, wynosi 13, a jeden z nich to okręg numer 6, obejmujący Łódź i całe województwo łódzkie. To właśnie z tego okręgu przedstawiamy pełną listę kandydatów.

Na czele listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej w okręgu numer 6 stoi Dariusz Joński, znany ekonomista. Drugim kandydatem jest Joanna Katarzyna Skrzydlewska, która również jest ekonomistką. Trzecie miejsce na liście zajmuje Maciej Grzegorz Kozakiewicz, kolejny specjalista od ekonomii. Czwartą osobą na liście jest Małgorzata Anna Pingot, filolog. Na piątej pozycji widnieje Arkadiusz Jaksa, geograf. Na szóstym miejscu znalazła się Danuta Ewa Zakrzewska, analityk zarządzania. Tej samej profesji jest Danuta Ewa Zakrzewska, która jest siódmą na liście. Na ósmym miejscu umieścił się Konrad Jan Wiśniewski, radca prawny. Dziewiątym kandydatem jest Konrad Marek Wilczyński, egzaminator, a ostatnią dziesiątkę zamyka Hanna Beata Gill‑Piątek, specjalista ds. konsultingu.