Otwarcie ogólnopolskiej akcji "Wygraj z otyłością" z udziałem biegaczy z całego kraju

W Parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu odbył się dynamiczny start do serii 18 biegów w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Wygraj z otyłością”. Z całego kraju zgromadziło się około 200 entuzjastów biegania, reprezentujących różne grupy wiekowe, gotowych stanąć do sportowego wyzwania. Tę znaczącą inicjatywę uświetnili swoją obecnością olimpijczycy Adam Kszczot i Artur Kozłowski, którzy pełnili rolę ambasadorów zawodów.

Jak mówi Adam Kszczot, seria tych 18 biegów rozgrywa się aż w 16 województwach. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych sportowych przedsięwzięć najbliższych lat. Skierowane jest ku promowaniu zdrowego stylu życia i walki z otyłością, dając wyzwanie uczestnikom do samorealizacji i odkrycia swoich fizycznych możliwości. Spotykanie się i wspólne działanie w gronie ludzi o podobnych poglądach na zdrowy tryb życia, sprawia, że proces ten jest zdecydowanie łatwiejszy.

W Sieradzu, gdzie inauguracja miała miejsce, najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania dystans 200 metrów, natomiast dorośli zmierzyli się z dystansem 5000 metrów. Warto podkreślić, że nikogo nie zmuszano do biegu – każdy mógł pokonać dystans w swoim własnym tempie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest w stolicy kraju – Warszawie.