Oferta wakacyjnych półkolonii dla ponad 11 tys. łódzkich uczniów

W Łodzi, w trakcie wakacyjnego odpoczynku, ponad 11 tysięcy uczniów ma możliwość skorzystania z oferty półkolonii. Miejskie instytucje edukacyjne, kulturalne i sportowe przygotowały specjalny program zajęć na czas letni. Na chwilę obecną, z puli miejsc dostępnych jest jeszcze około 800.

Inicjatywa organizacji półkolonii to wspólne przedsięwzięcie miejskiego magistratu, szkół oraz innych łódzkich instytucji. Zaprojektowany program aktywności zapewnia różnorodność i atrakcyjność dla dzieci. W skład oferty wchodzą m.in. wycieczki do miejsc kultury, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe oraz gry terenowe i różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w tych zajęciach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 17:00. Pierwszy z turnusów rozpocznie się już najbliższy poniedziałek.

Przez cały okres wakacyjny zostało zaplanowanych łącznie ponad 11 tys. miejsc dla dzieci z Łodzi. Samodzielnie szkoły i inne placówki edukacyjne przygotowały ponad 9 tys. miejsc na 10 zaplanowanych turnusów letnich. Oferują one możliwość korzystania z półkolonii w wersji standardowej oraz rozszerzonej, która uwzględnia dodatkowe obiekty sportowe oraz angażuje dodatkowych instruktorów i animatorów. W przypadku pierwszej opcji, koszt jednego turnusu wynosi 225 zł, natomiast w drugiej – 325 zł. Opłata obejmuje takie usługi jak wyżywienie (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek), opiekę pedagogiczną oraz różnorodne zajęcia.