Odnowiona linia tramwajowa 41 powróciła na tory

Przebudowa i wymiana torowiska w Pabianicach i Ksawerowie dobiegły końca, czego efektem jest długo oczekiwane powroty tramwaju linii 41 na swoją trasę. Ten ważny środek transportu pomiędzy Łodzią a Pabianicami powrócił na nowe tory 1 lipca, w sobotnie popołudnie.

Sobotni poranek przyniósł reaktywację linii tramwajowej 41 po latach nieobecności. Pierwszy kurs został zaplanowany na godzinę 3.49, ze zbiornika przy planu Niepodległości w Łodzi. W weekendy tramwaj odjeżdża co godzinę pomiędzy 3 a 5 rano, potem co pół godziny. Ostatni kurs w soboty i niedziele do pętli na ulicy Wiejskiej w Pabianicach zaplanowany jest na godzinę 22.27. Z pętli Wiejska w Pabianicach do Łodzi, pierwszy kurs weekendowy odjeżdża o godzinie 4.40, a ostatni kończy się o godzinie 23.18, przybywając do zajezdni Telefoniczna.

W dni robocze pierwszy kurs z Łodzi rozpoczyna się o godzinie 3.38. W ramach nowego harmonogramu od poniedziałku do piątku, począwszy od godziny 4:09 na placu Niepodległości, tramwaje będą odjeżdżać co 24 minuty do godziny 20.00. Pierwszy kurs z Pabianic w te dni powszednie rozpoczyna się o godzinie 3:53 z pętli Wiejska, a ostatni zaczyna się o godzinie 23:33, kończąc swoją trasę w zajezdni Telefoniczna. Przejazd między dwoma miastami trwa około 40 minut, przy czym co drugi kurs ma być obsługiwany przez tramwaj niskopodłogowy.