Nowe parki w Łodzi. Coraz więcej zieleni w naszym mieście!

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców naszego miasta w Łodzi robi się coraz bardziej zielono. Miasto zapewnia nasadzenia nowych drzew. Przebudowywane są również miejsca, które łodzianie uznali za zbyt mało zielone. Dobrą informacją jest również to, że w Łodzi powstaje coraz więcej nowych parków miejskich. W tym roku zyskamy aż 7 nowych zielonych przestrzeni do rekreacji i odpoczynku. Obecnie Urząd Miasta Łodzi ruszył z kilkoma nowymi inwestycjami. W najbliższym czasie powstaną kolejne dwa parki na terenie miasta.

Nowy park miejski na łódzkiej Sikawie

W okolicy zajezdni tramwajowej na Telefonicznej, przy ulicach Zbójnickiej i Zaspowej, powstaje nowy park miejski. Zgodnie z planem będzie mieć około 10 hektarów. Na jego ternie znajdziemy między innymi dąb Piękna Maryna, który jest pomnikiem przyrody. Park powstaje z inicjatywy mieszkańców, którzy już od jakiegoś czasu walczyli o zielony teren rekreacyjny. Bardzo możliwe, że oprócz parku, w okolicy powstanie również tor rowerowy. Sam park ma mieć jak najbardziej naturalny charakter.

Budowa nowego parku na Chojnach

Również Chojny zyskają niedługo nowy, rekreacyjny teren zielony. Nowy park powstaje w ramach realizacji wygranych projektów Budżetu Obywatelskiego. W ramach pierwszego etapu inwestycji wykonawcy zajmą się zagospodarowaniem przestrzeni i roślinnością. Wiemy także, że w planach jest specjalna żwirowa ścieżka biegowa. Cały teren ma być przyjazny dla mieszkańców Chojen, a przede wszystkim ma posiadać wiele udogodnień dla matek z dziećmi. Nowy park znajduje się pomiędzy ulicą Jutrzenki a ulicą Św. Jana Bożego. To prawdopodobnie jedyny wolny teren na Chojnach, który można było przeznaczyć na taką inwestycję. W przyszłości zaplanowano tu kolejne nasadzenia drzew, stworzenie placu zabaw oraz ustawienie domków dla owadów.

Projekty z Budżetu Obywatelskiego

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego pokazała po raz kolejny jak ważna dla mieszkańców Łodzi jest zieleń. To już któryś raz, kiedy w wynikach Budżetu mamy aż tyle wygranych projektów związanych z nasadzeniami drzew oraz powstawaniem nowych terenów zielonych. W tym roku jest ich aż 27. Przewidują one między innymi stworzenie łąk kwietnych. Mają się one znaleźć w Parku Widzewskim, w okolicy Stawów Wasiaka oraz przy ulicy Szpitalnej. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w przyszłym roku miasto posadzi kolejne drzewa, między innymi przy Brzezińskiej, Zagajnikowej i przy Kusocińskiego. W tym roku wygrał jeszcze jeden, wyjątkowy projekt. Dzięki niemu w okolicy Aquaparku Fala powstanie zielony tunel o długości 300 metrów. Twórcą tego projektu jest ta sama osoba, dzięki której jakiś czas temu w Ogrodzie Botanicznym powstał zielony labirynt.