Nowa inwestycja na rogu ulic Kilińskiego i Pomorskiej

Już niedługo skrzyżowanie ulic Kilińskiego i Pomorskiej będzie nie do poznania. Czekają je ogromne zmiany. Na dwóch działkach, na południowo-wschodnim i północno-zachodnim rogu powstaną nowe inwestycje. Na zabudowanie tych działek zdecydowali się prywatni deweloperzy. Co zatem powstanie przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Pomorskiej?

Południowo-wschodni róg Kilińskiego i Pomorskiej

Dzięki inwestycjom prywatnych deweloperów, skrzyżowanie ulic Pomorskiej i Kilińskiego już niedługo będzie wyglądać zupełnie inaczej, na dwóch działkach znajdujących się przy skrzyżowaniu powstaną całkiem nowe inwestycje. Działkę na południowo-wschodnim rogu kupiła firma Revisit Home. Na terenie posesji przy ulicy Kilińskiego powstanie budynek mieszkalny na wzór kamienicy. Revisit Home ma już doświadczenie w tego typu inwestycjach, aktualnie jest w trakcie budowy kamienicy przy ulicy Kilińskiego 12. Nowa inwestycja na rogu Kilińskiego i Pomorskiej, będzie 5-piętrowym budynkiem. Zgodnie z projektem, znajdzie się w nim 100 mieszkań, a na parterze kamienicy miejsce zajmą lokale użytkowe. Budynek będzie dodatkowo posiadać swój własny, podziemny parking, na którym znajdą się miejsca dla 122 pojazdów. Budynek na dachu będzie posiadać zielone ogrody, a w głębi podwórka znajdzie się zielony dziedziniec. Najprawdopodobniej mieszkania znajdujące się w nowej kamienicy będą mieszkaniami klasy premium. Projekty przewidują między innymi windy prowadzące bezpośrednio do mieszkań, czy prywatne fragmenty ogrodu dla mieszkań znajdujących się na niższych poziomach. Cena mieszkań w tym budynku może zaczynać się nawet od 8,5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Sam budynek nie będzie znajdował się jednak centralnie na rogu ulic. U zbiegu Kilińskiego i Pomorskiej ma pozostać przestrzeń, która zostanie zaaranżowana na mały skwer obfitujący w zieleń, która jest niezwykle potrzebna w samym centrum miasta.

Północno-zachodnia część skrzyżowania Pomorskiej i Kilińskiego

Drugą z inwestycji na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Kilińskiego będzie budowa kolejnego budynku mieszkalnego. Za tę inwestycję odpowiadać będzie firma Vantage Development. Zajmie się ona renowacją zabytkowej kamienicy, która znajduje się przy ulicy Kilińskiego 7. Obok istniejącej już kamienicy, ma powstać kolejny, nowy budynek mieszkalny. Żeby tak mogło się stać będzie trzeba zlikwidować aktualnie znajdujący się tam parking. W budynku ma znaleźć się ponad 100 lokali oraz mieszkań. Nie będzie można ich kupić, będą przeznaczone jedynie na wynajem. To już kolejna taka inwestycja marki Vantage Development. Firma jest w posiadaniu terenów w okolicy Księżego Młyna, na których ma powstać około 24o mieszkań.