Nieznani sprawcy dewastują siedziska w autobusie linii 89 – policja na tropie sprawców

W jednym z autobusów kursujących na linii nr 89 doszło do aktu wandalizmu. Jak donoszą źródła, nieznani sprawcy usunęli dwa siedziska z pojazdu. Incydent ten został odkryty przez jednego z pasażerów, który następnie poinformował o tym kierowcę. Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wyraźnie zaznacza, że tego rodzaju przypadki są niestety częste. Wspomina również, że wszystkie autobusy i tramwaje są pod stałym nadzorem monitoringowym, a wszelkie nagrania dokumentujące akty wandalizmu są przechowywane i przekazywane do policji, aby pomóc w identyfikacji sprawców.

Podróżujący autobusem linii nr 89 do swojego miejsca pracy jeden z pasażerów zauważył, że na tylnych siedzeniach pojazdu brakuje dwóch siedzisk. Wyglądało na to, że doszło do tego incydentu podczas porannego kursu. Jedno z siedzisk zostało usunięte razem z metalową płytą, która utrzymywała go na miejscu. Znaki na drugim siedzeniu sugerowały, że próbowało ono poddać się podobnemu losowi, jednak sprawca mógł nie mieć wystarczającej siły lub czasu, aby to zrobić.

Informacja o tym incydencie została przekazana kierowcy autobusu przez pasażera, który odkrył dewastację. Dodatkowo, informacje te wraz ze zdjęciami uszkodzeń zostały udostępnione na stronie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie na portalu społecznościowym.