Kolizja tramwaju i samochodu dostawczego sparaliżowała ruch w centrum Łodzi

W środę, ósmego maja nieco po godzinie dwunastej na ul. Dąbrowskiego w Łodzi miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym uczestniczył samochód dostawczy oraz tramwaj kursujący na linii numer 16. Zderzenie pojazdów spowodowało utrudnienia dla innych użytkowników drogi.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi poinformowało o konieczności zatrzymania ruchu tramwajów zarówno z linii 2, jak i 16 na odcinku ul. Dąbrowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Łomżyńską, kierujących się w stronę ul. Rzgowskiej. Aby ograniczyć utrudnienia wynikające z kolizji, tramwaje zostały skierowane na objazd.

Tramwaj linii 2 został przekierowany od ul. Dąbrowskiego/Śmigłego-Rydza i przejeżdżał przez ulice Śmigłego-Rydza – Piłsudskiego – Piotrkowska Centrum, po czym wracał na swoją trasę. Objazd dotyczył jedynie trasy w podanym kierunku jazdy. Natomiast linia 16 została skierowana od ul. Rzgowska/Dąbrowskiego przez ul. Rzgowską aż do pętli Chojny Kurczaki.

W miejscu, gdzie w wyniku kolizji przerwano ruch tramwajowy, uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Zdarzenie spowodowało opóźnienia w kursowaniu tramwajów.