Niesamowita podróż do świata azjatyckiej fauny i flory w łódzkim Orientarium Zoo

Poczuj atmosferę Azji bez opuszczania Polski, dzięki Orientarium Zoo w Łodzi. Skupia ono największe w naszym kraju stado słoni indyjskich i może pochwalić się najdłuższym podwodnym tunelem, gdzie będą Ci towarzyszyć rekiny i płaszczki. To niepowtarzalna okazja, by na własne oczy zobaczyć te wspaniałe stworzenia.

Usytuowane w samym sercu Polski – Łodzi, Orientarium to największy tego typu kompleks w Europie, który prezentuje różnorodność flory i fauny Azji Południowo-Wschodniej. W jego oceanicznej strefie znajdziemy ponad 1300 gatunków ryb, a także najdłuższy podwodny tunel. W samej tylko części zwanej Orientarium można natknąć się na 35 różnych gatunków zwierząt, natomiast całkowita liczba gatunków obecnych w zoo przekracza 550.

W części wystawowej podzielonej na cztery sekcje, pierwszą z nich stanowi słoniarnia. Mieszka tam Alexander – największy słoń indyjski w Europie, ale także jego młodsi towarzysze: Taru, Kyana i Barnaba. W tej części zoo znajduje się również strefa wolnych lotów, gdzie nad głowami zwiedzających przelatują czapelki złotawe. Słoniarnia, poza wnętrzem budynku, posiada również wybiegi zewnętrzne, co umożliwia podziwianie tych majestatycznych stworzeń również na świeżym powietrzu.