MPK Łódź poszerza flotę o nowe elektrobusy produkcji Solaris

MPK Łódź z radością ogłasza powiększenie swojej floty o trzy elektryczne, przegubowe autobusy marki Solaris. Właśnie dotarły one do Łodzi i po kilku tygodniach niezbędnych testów oraz odbiorów technicznych, wyjadą na łódzkie trasy. Dodatkowo, do końca bieżącego miesiąca producent obiecał dostarczyć kolejne pojazdy.

Pierwsza dostawa składa się z trzech z ośmiu zamówionych nowoczesnych autobusów. Po przeprowadzeniu serii testów i odbiorów technicznych, już w grudniu zostaną one wprowadzone na łódzkie trasy. Zgodnie z deklaracją producenta, reszta zamówienia zostanie dostarczona do końca listopada, co zwiększy flotę elektrycznych autobusów MPK Łódź do 25 sztuk.

Świeżo dostarczone Urbino 18 electric to bezemisyjne autobusy, które są w 100% niskopodłogowe. Są wyposażone w klimatyzację oraz monitoring i są kompatybilne z już obecnie działającymi ładowarkami znajdującymi się na pętlach oraz w zajezdni.

Elektrobusy zasilane są bateriami High Energy, które mają łączną pojemność przekraczającą 400 kWh. Każdy z pojazdów jest w stanie pomieścić co najmniej 110 pasażerów, z czego aż 35 ma zagwarantowane miejsca siedzące. W autobusach znajdują się także liczne udogodnienia i nowoczesne rozwiązania, takie jak system informacji pasażerskiej z funkcją autoadaptacji, który umożliwia dostosowanie poziomu głośności emitowanych komunikatów. Dodatkowo, oprócz samych pojazdów, zamontowane zostaną również ładowarki do wolnego ładowania.