Loteria podatkowa

W kwietniu rozpocznie się czwarta edycja loterii podatkowej w Łodzi. W tym roku  łączna pula nagród wyniesie prawie 150 tys. zł. Aby wziąć udział w loterii, należy złożyć zeznanie podatkowe PIT za rok 2022, wskazując Łódź jako miejsce zamieszkania.

Finał loterii w maju

W finale loterii, który odbędzie się w maju, będzie można wygrać 100 tys. zł. Ponadto, co miesiąc przewidziano nagrodę w wysokości 10 tys. zł, a co tydzień – 1 tys. zł. Nowi podatnicy mogą liczyć na wygraną w wysokości 10 tys. zł. W tym roku, z okazji 600-lecia miasta, przewidziano dodatkowy bonus – 10 tys. zł, a wezmą w nim udział wszystkie losy zarejestrowane w loterii. Zgłoszenia będą przyjmowane od początku kwietnia do 5 maja.

Jak wziąć udział w loterii?

Można wziąć udział w loterii poprzez rejestrację na stronie internetowej loterii podatkowej i wypełnienie formularza online. Druga opcja to  wypełnienie formularza w formie papierowej i wrzucenie go do urny. Znajduje się ona  w jednej z wybranych placówek Urzędu Miasta Łodzi. Laureaci loterii nie muszą martwić się formalnościami dotyczącymi wygranej. Koszty podatku od wygranych zostaną pokryte przez operatora wybranego przez miasto, który zajmie się wszystkimi niezbędnymi formalnościami.