Łódź. Rewitalizacja Starego Rynku i niezwykłe odkrycia archeologiczne!

Stary Rynek w Łodzi czeka ogromna metamorfoza, nim jednak mieszkańcy będą mogli nacieszyć się zupełnie odnowionym rynkiem, minie jeszcze trochę czasu. Wszystko za sprawą tego, że robotników zastąpili archeolodzy, którzy to mają pełne ręce roboty. Odkryto bowiem ogromną ilość zabytkowych artefaktów, których już teraz całkowita liczba wynosi ponad 1000 – a to dopiero początek prac.

Niezwykłe odkrycia archeologiczne.

Na Starym Rynku w Łodzi odkrytych zostało już ponad 1000 rozmaitych artefaktów z różnych okresów czasowych. Ponad połowa z nich to przedmioty, które są związane z szeroko pojętym handlem – w większości specjalne plomby. Natrafiono również na liczne przedmioty związane z militariami, a więc pociski do broni palnej, łuski. Ciekawszymi znaleziskami są przedmioty o charakterze dekoracyjnym, a więc pierścionki, łańcuszki i wisiorki, medaliki czy guziki. Natrafiono również na porcelanę.

Szczegóły inwestycji.

Stary Rynek w Łodzi przejdzie znaczną metamorfozę, zanim jednak rozpoczną się realne prace budowlane, na miejscu działają archeolodzy – nie wiadomo na ten moment, kiedy zakończą oni swoje działania. Władze zakładają jednak, że Stary Rynek zostanie oddany do użytku po remoncie dopiero pod koniec przyszłego roku. Co więc zmieni się na rynku? Doprawdy sporo – wymieniona zostanie nawierzchnia, pojawią się dwie nowe fontanny. Na rynku znajdować się będą także specjalnie wydzielone i zadaszone miejsca o przeznaczeniu do handlu. Teren zostanie również zazieleniony – posadzone zostaną drzewa i krzewy.