Kosztowna sobotnia zabawa w Łodzi: 40 złotych za wejście do dyskoteki!

Justyna, mieszkanka Teofilowa, wybrała się z grupą swoich przyjaciół na sobotni wieczór w mieście. Rozpoczęli od relaksu w ogródkach piwnych, po czym postanowili kontynuować swoją wyprawę do popularnej dyskoteki DoSopotu. Ta modna dyskoteka pod gołym niebem znajduje się malowniczo w podwórzu starej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 84 w Łodzi.

Jednak cena biletu na wejście do klubu zasmuciła Justynę i jej towarzyszy. Jak opisuje pani Justyna, podczas próby zapłacenia wejścia dla siebie i koleżanki, spotkała się z zadziwiającą kwotą 80 złotych. Na sam dźwięk tej kwoty, pani Justyna poczuła się oszołomiona – cena biletu dla jednej osoby wynosiła bowiem aż 40 złotych! Mimo doświadczenia zdobytego podczas licznych wieczorów spędzanych w klubach i dyskotekach śródmieścia łódzkiego, nigdy wcześniej nie spotkała się z tak wysoką opłatą za wejście. Zazwyczaj ceny oscylowały wokół 20 czy 25 złotych, ale tutaj były niemal dwukrotnie wyższe!

Z powodu astronomicznej ceny wejścia do klubu DoSopotu, łodzianka wraz ze swoim towarzystwem postanowiła zmienić plany (łączny koszt wejścia dla sześciu osób wyniósłby przecież 240 zł!). Ostatecznie przenieśli swoją zabawę do innych miejscówek w okolicy. W pobliżu, przy ul. Piotrkowskiej 90 oraz Piotrkowskiej 102, natknęli się na dyskoteki plenerowe, które oferowały tańce pod gwiazdami całkowicie za darmo.