Koncert rocka z okazji 600-lecia Łodzi

Franz Ferdinand, światowej klasy gwiazda indie rocka, został ogłoszony jako kolejny headliner Łódź Summer Festival. Przypomnijmy, to bezpłatne trzydniowe święto muzyki organizowanego w ramach obchodów 600. Urodzin Łodzi. Po wyprzedanych do ostatniego miejsca warszawskich koncertach, Franz Ferdinand powraca, by wystąpić na jedynym koncercie w Polsce w 2023 roku, który będzie w całości bezpłatny!

Trzydniowy festiwal

Zespół zagra dla swoich fanów w piątek, 28 lipca, jako pierwszy headliner Łódź Summer Festival. Impreza potrwa trzy dni i obejmie kilka scen. „Zapraszamy do wspólnego świętowania. Przygotowaliśmy atrakcje dla fanów najróżniejszych gatunków muzycznych, nie zabraknie rocka, hip-hopu, ani hitów muzyki popularnej. To nie koniec niespodzianek, jeszcze w marcu ogłosimy kolejnych artystów oraz scenę, która stanie w centrum miasta.” – mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, głównego organizatora urodzinowych koncertów.

Rock prosto z wysp

Franz Ferdinand to szkocki zespół uformowany w Glasgow w 2002 roku. Wielokrotnie byli nominowani do nagrody Grammy, dwukrotnie otrzymali nagrodę Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. Współpracowali z najważniejszymi przedstawicielami sceny muzycznej na świecie, takimi jak LCD Soundsystem, Debbie Harry czy Jane Birkin.