Galante Sprzątanie Łodzi!

Trwa Galante Sprzątanie Łodzi! Dziś, 25 marca, urzędnicy oraz pracownicy miejskich spółek i organizacji kultury sprzątali miasto. W niedzielę odbył się drugi dzień akcji, w którym każdy mógł wziąć udział.

O co chodzi w tej akcji?

Galante Sprzątanie Łodzi trwał cały weekend. W 2022 roku zebrano pod 100 ton odpadów w 9 tysiącach worków. W sobotę sprzątano w godzinach od 10 do 16, natomiast w niedzielę sprzątano kolejne lokalizacje. W akcji sprzątania mógł pomóc każdy. Wystarczyło stawić się w wybranym miejscu o wskazanej godzinie, gdzie czekały worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne. Dla uczestników przewidziano drobny upominek.

Warto dbać o przestrzeń

Sprzątanie miast i okolic jest ważne i warto o tym pamiętać. Przede wszystkim czysta przestrzeń poprawia estetykę i czystość. To również ochrona środowisk i poprawa bezpieczeństwa. Dbanie o segregację śmieci pozwala na promowanie zdrowego stylu życia. Dodatkowo wspólne sprzątanie miasta i okolic może sprzyjać budowaniu więzi społecznych i poczucia wspólnoty, co jest ważne dla dobrej atmosfery i dobrych relacji międzyludzkich.

Sprawdź również: Sprzątanie mieszkań Łódź.