Kolizja tramwajów na al. Bandurskiego – zaistniałe utrudnienia i alternatywne trasy

Na przystanku dworzec Łódź Kaliska, położonym na al. Bandurskiego, doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Incydent ten spowodował znaczne zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, a pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. W odpowiedzi na tę sytuację, wyznaczono specjalne objazdy.

Według informacji podanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi na ich oficjalnej stronie internetowej, tramwaje kursujące na liniach 10AB, 12 oraz 18 zostały przekierowane od przystanku Piotrkowska Centrum. Teraz jeżdżą trasą przez ulice: Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską oraz Piłsudskiego, zanim ponownie wrócą na swoje standardowe trasy.

Zmiany dotknęły także tramwaje linii nr 14 – teraz od skrzyżowania Mickiewicza/Włókniarzy jeżdżą one przez al. Włókniarzy, aż do pętli Żabieniec.

MPK Łódź informuje również o modyfikacjach w kursie autobusów. Autobusy zmierzające w kierunku al. Włókniarzy, zatrzymują się teraz na przystanku umiejscowionym na al. Bandurskiego. Przystanek ten znajduje się na jezdni na wysokości przystanku autobusowo-tramwajowego.

W odpowiedzi na zaistniałe utrudnienia, MPK Łódź postanowiło uruchomić autobusową komunikację zastępczą. Zastępcze autobusy kursują od skrzyżowania al. Włókniarzy/al. Mickiewicza, następnie przez al. Bandurskiego, ul. Wileńską, Bratysławską i al. Wyszyńskiego, aż do pętli Retkinia.

Z pierwszych ustaleń wynika, że do kolizji doszło, gdy tramwaj linii 14 znajdujący się na wysokości przystanku Bandurskiego – dw. Łódź Kaliska zsunął się i uderzył w stojący przed nim tramwaj linii 10B. Piotr Wasiak, rzecznik prasowy MPK Łódź potwierdza te informacje, dodając jednak, że przyczyny tego zdarzenia są jeszcze badane.