Jakie są najpopularniejsze rodzaje depilacji miejsc intymnych i czym się od siebie różnią?

Kobiety coraz częściej decydują się na to, aby przynajmniej częściowo pozbyć się włosów z pachwin czy łona. Usuwanie owłosienia pomaga w utrzymaniu higieny oraz ma znaczenie estetyczne. Wiele osób uważa bowiem, że gładkie ciało prezentuje się korzystniej.

Tak jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, także przy depilacji miejsc intymnych można zdecydować się na różne metody usuwania włosów oraz sposoby stylizacji tych, które pozostają na ciele. Jak zatem interpretować takie hasła jak depilacja brazylijska, francuska, czy hollywoodzka?

Typy depilacji oferowane w salonach kosmetycznych

Dla osób, które do tej pory nie pozbywały się włosów z okolicy swoich genitaliów lub robiły to samodzielnie, korzystając z domowych metod, problemem może być podjęcie decyzji, na który typ depilacji się zdecydować. Czym różnią się poszczególne rodzaje i jakiego efektu można się spodziewać po wykonaniu zabiegu?

Depilacja klasyczna

To doskonały wybór na sam początek lub dla osób, które nie czują potrzeby, aby pozbywać się wszystkich włosów. Klasyczna wersja zabiegu polega bowiem na usunięciu tego, co widać w okolicach bielizny. Depiluje się zatem pachwiny, strefę podbrzusza oraz czasami pośladki. Kobiety, które wybierają klasyczną depilację intymną, mogą bez problemu założyć figi lub strój kąpielowy i czuć się w nich komfortowo. Dla niektórych klientek jest to też sposób na oswojenie strachu przed bólem czy też poradzenie sobie z barierą psychiczną związaną z tak bliskim kontaktem z obcą osobą podczas zabiegu.

Depilacja francuska

Można powiedzieć, że tzw. frencz to kolejny stopień wtajemniczenia. Usuwa się w nim zdecydowanie więcej włosów, ale nadal nie jest to zabieg w stylu głębokiego bikini. Kosmetyczka skupia się na okolicach pachwin, a także wzgórku łonowym. Pozostawia jednak sporo włosów w środkowej części oraz tych znajdujących się najbliżej stref intymnych. Kobiety, które korzystają z depilacji francuskiej, chwalą sobie, że dzięki niej mają poczucie gładkiego, higienicznego ciała i jednocześnie nie czują się skrępowane zbytnią ingerencją podczas zabiegu.

Depilacja hollywoodzka

Ten typ można nazwać hasłem: totalna gładkość. W tym przypadku nie ma mowy o kompromisach. Cała strefa intymna zostaje dokładnie obejrzana pod kątem znajdującego się na niej owłosienia, a następnie starannie wydepilowana. To, co odróżnia hollywoodzką depilację od innych typów, to zupełny brak pozostawiania choćby paska włosów. Jest to zabieg dla osób, które czują się komfortowo tylko wtedy, gdy ich ciało jest idealnie gładkie.

Depilacja brazylijska

Jest to najpopularniejszy zabieg depilacji okolic intymnych. Można zaklasyfikować go pomiędzy pełną depilacją hollywoodzką a częściową, czyli francuską. Usunięte zostają włosy z pachwin, wzgórka łonowego, a nawet części sromu. Jednak w środkowej części pozostawia się część włosów, które można wystylizować w trójkąt lub pozostawić subtelny pasek. Ten dodatek ma głównie charakter ozdobny i akcentuje strefę genitalną. Depilacja brazylijska jest zatem kompromisem między naturalnym wyglądem a zabiegiem kosmetycznym pozwalającym na lepsze utrzymanie higieny.

Depilacja tyłu bikini

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że włosy rosną na całym ciele. To, ile jest ich w danym miejscu, jest już kwestią indywidualną, zależną od płci, karnacji czy poziomu hormonów. Z tego powodu okolice między pośladkami są dla niektórych osób problematyczne. Jeśli rośnie tam sporo włosów, mogą pojawić się podrażnienia, a utrzymanie higieny staje się wyzwaniem. Rozwiązaniem, które pozwala pokonać te niedogodności, jest w tej sytuacji depilacja tyłu bikini. Zabieg polega na pozbyciu się włosów z tej sfery za pomocą wybranej metody. Doświadczona kosmetyczka podpowiada, jaką pozycję przyjąć, aby ułatwić dostęp do miejsc, gdzie rosną włosy i jednocześnie czuć się komfortowo.

Każdy z wymienionych typów depilacji można wykonać w salonie Time For Wax w Łodzi. Zatrudnieni tam specjaliści nie tylko z wielką starannością wykonują wszelkie zabiegi, lecz także potrafią doradzić, który rodzaj będzie najlepszy w przypadku osób mających problem z podjęciem decyzji.

Jak pokonać strach przed umówieniem się na pierwszą depilację intymną?

Usuwanie włosów z okolic genitaliów i pośladków ma wiele zalet, ale budzi też często skrajne emocje. W końcu wiąże się z koniecznością obnażenia i bliskim kontaktem z osobą wykonującą zabieg. Dlatego część zainteresowanych ma opory przed tym, żeby skorzystać z tej możliwości.

Dobry sposób na pokonanie strachu to oddanie się w ręce doświadczonego specjalisty. Można wtedy liczyć na to, że kosmetyczka udzieli szczegółowych rad, co robić, aby czuć się komfortowo. Wykona też zabieg sprawnie i tym samym ograniczy nieprzyjemne doznania. Podczas depilacji ciało odsłanianie jest partiami, zatem nie ma momentów, gdy jest się zupełnie nago.

Zawsze można też zdecydować się na początku na depilację klasyczną, a dopiero z czasem odważyć się na francuską lub brazylijską. Takie stopniowe zgłębianie tematu pozwala oswoić się zarówno z bólem, jak i pokonać barierę psychiczną. Zdecydowanie warto spróbować.