Kolejny tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

W ciągu kilku ostatnich dni miało miejsce kilka wypadków z udziałem rowerzystów. Ten, o którym piszemy okazał się tragiczny w skutkach. W poniedziałek 6 grudnia, w Radomsku samochód potrącił 75-letnią kobietę poruszającą się na rowerze. Niestety na skutek odniesionych obrażeń, mieszkanka Radomska zmarła. Co wiemy o okolicznościach zdarzenia?

Wypadek w Radomsku – okoliczności i ustalenia policji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez radomską policję, do wypadku doszło 6. grudnia około godziny 15.15. 32-letni mężczyzna, który poruszał się samochodem marki Volkswagen, złamał przepisy i wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Zgodnie z przeanalizowanym materiałem monitoringu, mężczyzna próbował wyprzedzić samochód skręcający w boczną ulicę. Manewru dokonał tuż przed przejściem dla pieszych. Prawdopodobnie nie zauważył kobiety prawidłowo przeprowadzającej rower na drugą stronę ulicy. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta trafiła do szpitala z rozległymi obrażeniami całego ciała. Niestety mimo wysiłków lekarzy, nie udało się jej uratować. Kierowca został przebadany pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało, że nie był pod wpływem alkoholu. Aktualnie śledztwo jest wciąż w toku, a mężczyźnie nie zostały jeszcze postawione zarzuty. Nie wiadomo również, czy przyznaje się on do winy. Wiemy jedynie, że jego wersja wydarzeń różniła się od tego, co policjanci zobaczyli na nagraniach z monitoringu. Trzeba teraz ustalić, czy mężczyzna celowo kłamał, czy był w szoku po zdarzeniu.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo poruszając się rowerem?

Policja wciąż przypomina i apeluje o zachowanie odpowiedniej ostrożności i przestrzeganie kilku zasad podczas jazdy na rowerze. Niektóre rzeczy czasem mogą nam uratować życie. Przede wszystkim musimy pamiętać, że obecnie panujące warunki na drogach, nie sprzyjają poruszaniu się rowerem. Śliska nawierzchnia bardzo często może być przyczyną bolesnych, a czasem nawet tragicznych w skutkach wypadków. Jeśli jednak zdecydujemy się wsiąść na rower pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim zawsze powinniśmy posiadać kask. Może nam uratować życie. Jeśli jeździmy rowerem po zmierzchu, koniecznie musimy mieć przynajmniej dwie lampki – przednią i tylną. Ułatwia to kierowcom dostrzeżenie nas na drodze. Warto również wyposażyć się w odblaskowe elementy ubioru. I pamiętajmy, że najlepiej poruszać się po ścieżkach rowerowych, a na drugą stronę ulicy przejeżdżać, bądź przeprowadzać rower w przystosowanych do tego miejscach.