Kolejna edycja festiwalu Jemy w Łodzi zbliża się wielkimi krokami

W dniach 10 – 19 września do Łodzi wraca najpopularniejszy festiwal kulinarny w tym mieście, czyli Jemy w Łodzi! To już piąta edycja tego wydarzenia. Ponieważ to mały jubileusz, możemy spodziewać się, że ta edycja będzie wyjątkowa. Wszyscy fani dobrej kuchni z pewnością będą zachwyceni.

5. edycja festiwalu Jemy w Łodzi

Rozpoczynająca się 10 września, 5. edycja festiwalu Jemy w Łodzi będzie wyjątkowa. Między innymi dlatego, że łączy się z 10. urodzinami portalu Jemy w Łodzi. Weźmie w niej udział ponad 70 restauracji. Całość festiwalu w tym roku dzieli się na cztery trasy kulinarne. W ramach każdej z nich będziemy mogli spróbować aż 200 dań. Organizatorzy obiecują wspaniałe doznania smakowe, nieoczywiste połączenia i możliwość poznania kuchni z zakątków całego świata. Restauracje mogą przygotować jedno danie w wybranej trasie kulinarnej.

Trasy kulinarne

W tym roku festiwal Jemy w Łodzi został podzielony na cztery tematyczne trasy kulinarne. Dzięki temu organizatorzy wydarzenia gwarantują nam niezwykłą różnorodność. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie spośród propozycji przygotowanych przez restauracje.

Trasa Street Food

Street Food to trasa stworzona z myślą o fanach ulicznego jedzenia. Wśród propozycji przygotowanych w ramach tej ścieżki królują burgery. Jednak w tym przypadku możemy zapomnieć o klasycznym połączeniu bułki, wołowiny i warzyw. Restauratorzy przygotowali bardzo ciekawe propozycje, nietypowe połączenia i interesujące wariacje na temat. Wśród dań serwowanych na trasie Street Food znajdziemy też pizzę, zapiekanki i inne dania wpisujące się w tematykę. Wśród restauracji na trasie Street Food znajdziemy między innymi resturację A nóż widelec, Centralna Gastromachina, DOKI gastrobar, Drukarnia Skład Wina i Chleba, Hot Sushi & Wok, Imber, Pizzanova, Roni Burger, Wish Sandwich.

Trasa Pierogi Świata

Wśród propozycji na tej trasie znajdziemy pierogi w wielu różnych wersjach. Znajdziemy tu nie tylko typowe polskie pierogi, ale również hiszpańskie empanadas, czy chińskie pierożki dim sum. Propozycje na tej trasie przygotowały między innymi takie restauracje jak Hamra, Jadłodajnia Dietetyczna, Mąka i wino, Polska Klucha, Umamitu.

Trasa Sushi

To trasa przygotowana z myślą o miłośnikach kuchni z kraju kwitnącej wiśni. Oprócz tradycyjnych rolek, będziemy mogli spróbować nietypowych połączeń. Z pewnością łódzcy sushi masterzy zadbają o nasze podniebienie. W ramach tej trasy możecie odwiedzić między innymi Gorilla Sushi & Ramen, Hashtag Sushi, Sushi Kushi czy Zielony Chrzan.

Trasa Desery

Na festiwalu Jemy w Łodzi nie zabraknie też propozycji dla łasuchów. Trasa Desery to ciasta, musy, desery i wiele innych propozycji, o których marzą miłośnicy słodkości. W ramach tej trasy warto zajrzeć między innymi w takie miejsca, jak Hookah Choice, Kawiarnia Ekspres do kawy, Locum Cafe, Mały Taj czy MITMI Food & Friends.

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi Jemy w Łodzi

Festiwal Jemy w Łodzi to nie tylko możliwość spróbowania przepysznych dań. Warto zwrócić również uwagę na wydarzenia towarzyszące, a jest w czym wybierać!

  • 10 września odbędą się eliminacje Mistrzostw Polski Baristów,
  • 13 września możemy wziąć udział w spotkaniu Klubu Kolacyjnego,
  • 14 września zostaną przeprowadzone warsztaty „Jak zachowywać się przy stole”,
  • 15 września odbędzie się Cocktail Party w lokalu Las Palmas,
  • 18 września każdy chętny może wciąć udział w grze miejskiej „Zdobądź gastro Łódź”.