Jakie właściwości ma silikonowe serum do włosów?

Silikonowe serum do włosów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu, co dziwić, bo jest to kosmetyk, który dosyć szybko potrafi poprawić wygląd kosmyków. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak dokładnie działa takie serum i w jaki sposób należy go używać, aby można było liczyć na satysfakcjonujące efekty.

Jakie działa silikonowe serum?

Silikonowe serum do włosów to kosmetyk, który można znaleźć w każdej drogerii, zarówno internetowej, jak i stacjonarnej. Zanim jednak po nie sięgniemy, dobrze byłoby dowiedzieć się, jaka jest właściwie zasada działania serum. Otóż okazuje się, że podstawowym zadaniem silikonowego serum jest zabezpieczenie włosów przed szkodliwym wpływem takich czynników jak, chociażby wysokie temperatury. Jeżeli często korzystamy z prostownicy czy lokówki, doskonale wiemy, jak niekorzystnie wpływa ona na nasze kosmyki. Jeśli użyjemy serum silikonowego, będziemy mogli liczyć na to, że wysoka temperatura nie zadziała na włosy aż tak destrukcyjnie. Poza tym, silikonowe sera do włosów zabezpieczają końcówki przed łamaniem się i kruszeniem. Na tym nadal nie koniec. Dzięki temu kosmetykowi można będzie nieco wygładzić włosy i zapobiec ich nadmiernemu puszeniu się.

Kto powinien sięgnąć po serum silikonowe?

Po serum silikonowe powinien sięgnąć tak naprawdę każdy. Wydaje się jednak, że ten kosmetyk jest wskazany przede wszystkim osobom, które mają długie lub półdługie włosy. Poza tym, bardzo przyda się ono osobom często prostującym, suszącym bądź kręcącym włosy. Jeśli mamy w zwyczaju układać swoje kosmyki przy użyciu jakiegoś urządzenia emitującego ciepło, koniecznie zainwestujmy w serum. Silikonowe sera przypadną także do gustu osobom, które posiadają włosy puszące się, zniszczone i pozbawione zdrowego blasku. W drogeriach znajdziemy sera dedykowane różnym rodzajom włosów, zarówno kręconym, jak i prostym. Istnieją także produkty uniwersalne, przeznaczone do pielęgnowania każdego rodzaju kosmyków.

Jak używać serum silikonowego do włosów?

Serum silikonowe do włosów powinno być używane systematycznie, zwłaszcza jeżeli zależy nam na uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów. Wydaje się, że najlepiej będzie po prostu aplikować kosmetyk na włosy przed prostowaniem czy kręceniem ich na lokówce. W ten sposób zostaną one zabezpieczone przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury. Niewielką ilość silikonowego serum można także wetrzeć w końcówki włosów po umyciu ich i delikatnym osuszeniu. Bardzo ważne jest to, aby nie przesadzić z ilością serum silikonowego. W przeciwnym bowiem razie istnieje pewne ryzyko nadmiernego obciążenia włosów. Poza tym, musimy liczyć się z tym, że serum silikonowe nie zastąpi nam innych kosmetyków do pielęgnacji. Nie jesteśmy zatem zwolnieni z używania dobrych jakościowo szamponów, odżywek oraz masek. Najlepiej dobierać je starannie, zwracając uwagę na porowatość włosa. Tylko zrównoważona pielęgnacja doprowadzi do tego, że nasze włosy staną się silne, gęste i pełne zdrowego blasku.