31. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dwa dni temu odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Łódź po raz kolejny weźmie udział w tym wydarzeniu.

Hasło tegorocznej edycji

Hasłem tegorocznej edycji jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” oraz „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, które zostały wywołane przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W całym procesie liczy się to, aby jak najszybciej zareagować. Niestety w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu, a nawet śmierci.

Jak Łódź świętowała ten dzień?

Podczas tegorocznego finału udało się zebrać ponad półtora miliona złotych, które zostały zebrane z z samych wpłat do puszek. Kwota ta z pewnością wzrośnie, bowiem do połowy lutego można brać udział w licznych aukcjach. Pod tym względem na prowadzeniu znajduje się aukcja nurkowania z rekinami w Orientarium w Łodzi, na której jest już kwota 6,1 tys. zł. Kolejne miejsca zajmują: złoty voucher na koncerty i wydarzenia w Atlas Arenie oraz fotel RM 58 projektu znanego specjalisty od designu Romana Modzelewskiego. Na obu licytacjach jest po 4,5 tys. zł.