Dwa wypadki na autostradzie A2

21. września to pechowa data dla kierowców poruszających się, w godzinach wczesno porannych, autostradą A2 na odcinku od Łodzi do Warszawy. Doszło tam do dwóch poważnie wyglądających wypadków, które spowodowały ogromne utrudnienia w ruchu. Na szczęście nikomu, nic poważnego się nie stało.

Dwa wypadki na krótkim odcinku autostrady

Pierwsze zdarzenie

Wszystkie utrudnienia w ruchu na autostradzie A2 w kierunku Warszawy zaczęły się 21. września o godzinie 03:50 nad ranem. To właśnie wtedy, na 406 km autostrady A2 doszło do pierwszego wypadku. Zderzyły się ze sobą dwa samochody dostawcze – Iveco i Mercedes. 29-letni kierowca tego pierwszego uderzył w tył Mercedesa. Chociaż wypadek wyglądał groźnie, obydwaj kierowcy wyszli z niego bez większych obrażeń.

Drugie zdarzenie

Drugi z wypadków miał miejsce około 500 metrów od pierwszego zdarzenia. O godzinie 04:04 kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo wjechał w naczepę jadącego przed nim innego samochodu. Na skutek zderzenia jeden z kierowców odniósł lekkie obrażenia, drugiemu nic się nie stało. Prawdopodobnie kierowca pojazdu marki Volvo nie zachował odpowiedniej ostrożności przez co nie zauważył tworzącego się przed nim korka i nie zdążył wyhamować na czas. Siła zderzenia spowodowała wyciek paliwa, które przedostało się do rowu. Na miejsce zdarzenia została wezwana straż pożarna, policja oraz specjalny oddział chemiczny łódzkiej straży, a także osoby z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Z obydwu pojazdów funkcjonariusze musieli wypompować ponad 300 litrów paliwa, następnie pojazdy odholowano. Drugi wypadek spowodował ogromne utrudnienia w ruchu. Prace na miejscu zdarzenia trwały aż do godziny 10. Okoliczności obydwu wypadków nie są jeszcze dokładnie znane, wciąż pracuje nad nimi policja.