Największe wydarzenie sportu akademickiego odbędzie się w Łodzi

W Łodzi odbędzie się najważniejsza impreza sportu akademickiego – Europejskie Igrzyska Akademickie. Odbędą się w przyszłym roku, w lipcu. Jest to już VI edycja tego sportowego wydarzenia. Do Łodzi, z tej okazji może przyjechać ponad 5000 reprezentantów, 400 różnych uczelni z 40 europejskich krajów. Organizacja tak dużej imprezy sportowej jest dla Łodzi wyjątkowym wyróżnieniem.

Europejskie Igrzyska Akademickie

Europejskie Igrzyska Akademickie odbywają się co 2 lata, a wybór miasta organizującego zależy od Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego. W przyszłym roku zaszczyt ten przypadnie właśnie Łodzi. To do naszego miasta zjadą się sportowcy z całej Europy. Organizatorzy mogą spodziewać się ponad 500 zawodników z prawie 400 uczelni, z 40 krajów europejskich. Łódź jest doskonale przygotowana do organizacji takiego wydarzenia sportowego. Wielkie, uroczyste otwarcie Igrzysk odbędzie się w hali Atlas Areny. Wszelkie zmagania zawodników będziemy mogli oglądać w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, zarówno w strefie basenowej, jak i w strefie suchej, oraz w obiektach sportowych należących do Akademickiego Związku Sportowego. Oprócz obiektów, w których odbędą się zawody, znamy również maskotkę przyszłorocznych Igrzysk Akademickich. Został nią, wybrany w ogólnodostępnym głosowaniu, jednorożec, który jest mocno kojarzony z naszym miastem. Hasło Europejskich Igrzysk Akademickich 2022 to „Lodz, We can!”.

Dyscypliny sportowe Europejskich Igrzysk Akademickich

Europejskie Igrzyska Akademickie to rywalizacja w wielu dyscyplinach sportowych. W przyszłym roku zawodnicy zmierzą się w aż 15 różnych konkurencjach. Czekają nas między innymi zmagania w siatkówce oraz siatkówce plażowej, a także zawody koszykówki 3×3, badmintona,  piłki nożnej, futsalu, tenisa, piłki ręcznej, piłki ręcznej plażowej tenisa stołowego oraz paratenisa stołowego. Jednak Europejskie Igrzyska Akademickie to nie tylko zawody. Odbędą się również atrakcyjne wydarzenia towarzyszące, które mają na celu przyciągnięcie jak największej liczby zainteresowanych. W trakcie trwania Igrzysk będziemy mogli wziąć udział w koncertach i piknikach rodzinnych, a także spróbować swoich sił w turniejach sportowych i konkursach z nagrodami.

Cele i korzyści, które niosą z sobą Igrzyska Akademickie

Igrzyska Akademickie przede wszystkim mają za zadanie promowanie sportu i pokazywanie, że może być on dostępny dla każdego. Dla naszego miasta oraz dla Politechniki Łódzkiej organizacja tak dużej imprezy na pewno będzie doskonałą promocją. Dzięki Igrzyskom cała Europa będzie mogła zobaczyć, jak dobrze rozwinięte jest szkolnictwo wyższe w naszym mieście i jak ogromną bazę akademicką posiadamy. Pozostaje nam jedynie czekać na rozpoczęcie igrzysk, a  następnie trzymanie kciuków za naszych reprezentantów.