Dekada działalności hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi

Sprawdzony i ceniony na całym świecie, hotel DoubleTree by Hilton Łódź, który położony jest na obszarze dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych na ulicy Łąkowej, ma powody do radości. Właśnie obchodzi swoje dziesięciolecie istnienia. Pierwszym miejscem w Polsce, gdzie powstał obiekt tej renomowanej marki, stała się Łódź.

Hotel czterogwiazdkowy dysponuje 201 pokojami dla gości, posiada basen na dziesiątym piętrze oraz Centrum Konferencyjne. Ciekawostką jest fakt, że na terenie hotelu znajduje się również kino. W sąsiedztwie obiektu mieści się klub Wytwórnia. Pierwsi goście mieli przyjemność skorzystać z usług hotelu w lipcu 2013 roku.

– Koncert Zbigniewa Preisnera miał miejsce podczas uroczystego otwarcia naszego hotelu – wspomina Dominik Chrapek, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Łódź. Mówi także o ciężkiej pracy nad zwiększaniem potencjału konferencyjnego obiektu. Dyrektor podkreśla również troskę o zachowanie tradycji poprzez utrzymanie wielu elementów odnoszących się do filmowego dziedzictwa Łodzi zarówno we wnętrzach hotelowych, jak i na fasadzie budynku, gdzie widnieje rysunek nawiązujący do klatki filmowej z „Zakazanych piosenek”. Hotel przez dekadę swojej działalności był miejscem ponad pięciu tysięcy różnego rodzaju wydarzeń i przyjął ponad milion gości.