Bajkowa Łódź – spacer po mieście dla najmłodszych

Łódź posiada wiele miejsc i atrakcji stworzonych z myślą o najmłodszych turystach. Jeżeli zastanawiasz się, co robić z dzieckiem w tym mieście to dobrze trafiłeś. Dzisiaj chcemy zabrać Cię na wycieczkę bajkowym szlakiem, który pokocha każdy maluch.
 

Co zobaczymy na szlaku?

 
Szlak biegnie przez 10 miejsc, na których znajdują się pomniki przedstawiające postacie z bajek Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For. To będzie sentymentalna podróż dla rodzica, a dla malucha wiele zabawy.
 
Na ścieżce spotkamy Pingwin Pik Pok, Miś Uszatek, turystę z plecakiem, wesołego Filemona i leniwego Bonifacego, postacie z bajki zaczarowany Ołówek, wróbelka Ćwirka i kilka innych postaci. Wybierz się na spacer razem z dzieckiem i okryj je wszystkie.
 
Spacer możesz odbyć samodzielnie lub włączyć go w standardowe zwiedzanie. Weź ze sobą mapę i zaznaczaj, które postacie udało CI się już znaleźć. Czy Twojej rodzinie uda się odkryć wszystkie rzeźby bez podpowiedzi? Z pewnością! Jeżeli jednak będziesz mieć problem, mapę wraz z zaznaczonymi na niej postaciami znajdziesz na stronie http://www.bajkowa.lodz.pl.
Koniecznie wybierz się na spacer szlakiem bajek. Z pewnością będzie to sentymentalna podróż do dzieciństwa i wieczorynki o 19:00. Przy okazji możesz też opowiedzieć dziecku o przeszłych rozrywkach oraz o historii filmu i animacji. Życzymy udanej zabawy na szlaku!