Artyści i złodzieje: Wieczorna drama w Łodzi

W tętniącym życiem mieście Łódź, na dzielnicy Górna, doszło do kradzieży dzieł sztuki o niebagatelnej wartości 8 milionów złotych. Złodziej, który zdecydował się na tak ryzykowne przedsięwzięcie, miał okazję podziwiać prace słynnych artystów takich jak Juliusz i Wojciech Kossakowie, Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski oraz Tadeusz Ajdukiewicz. Niestety dla nich, cieszyli się tylko chwilowo swoim łupem, gdyż zostali szybko złapani przez miejscową policję. Wśród aresztowanych był również paser.

Odważni złodzieje, oprócz dzieł sztuki, zabrali ze sobą również różnego rodzaju drogocenne przedmioty, w tym starożytne monety oraz biżuterię. Szokowany właściciel, będący miłośnikiem kolekcjonerstwa, ocenił straty na prawie 8 milionów złotych.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzące do 31 lipca doprowadziło funkcjonariuszy policji do drzwi mieszkania w Łodzi. Zgodnie z ich informacjami, to właśnie tam miał rezydować jeden z przestępców. Policjanci obserwujący budynek zauważyli mężczyznę, który niespodziewanie wyskoczył przez okno na pierwszym piętrze. Natychmiast podjęli pościg i szybko go zatrzymali.

Zatrzymany to 31-letni mężczyzna, który próbował uciekać przed sprawiedliwością, aby uniknąć kary więzienia trwającej ponad rok. W jego mieszkaniu odnaleziono różne przedmioty skradzione podczas włamania, w tym biżuterię, dokumenty, stare monety, a także ramy obrazów.