Zmiany w trasach łódzkiego MPK – co czeka pasażerów od 1 grudnia?

Od 1 grudnia mieszkańców Łodzi czekają zmiany tras i rozkładów jazdy MPK. Pasażerowie, którzy na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej powinni zapoznać się z nadchodzącymi modyfikacjami.

Zmiany w rozkładach MPK

Początek przyszłego miesiąca przyniesie zmiany tras niektórych linii autobusowych i tramwajowych. Z pewnością niektórzy będą z tego powodu zadowoleni. Znajdą się również tacy, którym zmiany w rozkładach skomplikują dojazdy, na przykład do pracy. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z planowanymi zmianami. Między innymi od 1 grudnia na swoją starą trasę powróci tramwaj linii 4. To nie koniec powrotów. Dawną trasą pojedzie również autobusowa linia numer 75. Ponownie będą jeździć ulicą Tatrzańską, a nie tak jak obecnie przez ulice Dąbrowskiego i Felińskiego. Dobrą wiadomością dla mieszkańców Łodzi jest także wydłużenie trasy nocnej linii N6, która będzie dojeżdżać do ronda Powstańców 1863 r. Poniżej przedstawiamy rozkład tras, którymi będą poruszać się wyżej wymienione linie. Wszystkie zmiany będą obowiązywać od 1 grudnia.

Nowe trasy autobusów i tramwaju

Tramwaj linii numer 4 będzie ruszać z Dworca Łódź Dąbrowa. Następnie pojedzie ulicami Dąbrowskiego, Rydza-Śmigłego, Kopcińskiego, Narutowicza, POW i Rodziny Poznańskich. Swoją trasę zakończy na Dworcu Łódź Fabryczna.

Autobusowa linia nocna N6 z Dworca Łódź Dąbrowa pojedzie ulicami Dąbrowskiego, Tatrzańską, Broniewskiego, Paderewskiego, Pabianicką. Następnie Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnią, Ogrodową, Północną aż do Franciszkańskiej. Dalej Wojska Polskiego, Obrońców Westerplatte, Boya Żeleńskiego, Sporną, Zagajnikową, Inflancką i Marysińską. Następnie autobusy będą zawracać na pętli Marysin Stadion i wrócą Marysińską i Inflancką do ronda Powstańców 1863 r. W drodze powrotnej linia numer N6 z Kościuszki skręci w Struga, a później w Wólczańską i dalej tą samą trasą co w stronę ronda.

Linia 75A wyruszy spod Ikea i pojedzie ulicami Pabianicką, Starorudzką, Ekonomiczną, Graniczną, Siostrzaną do Bartoszewskiego. Następnie Demokratyczną, Trybunalską, Kosynierów Gdyńskich, św. Wojciecha. Później przejedzie przez Sternfelda, Kurczaki, Rzgowską, Broniewskiego, Kilińskiego i Śląską. Następnie Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Felińskiego, Tatrzańską, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Milionową, Przędzalnianą do Piłsudskiego. Dalej Rokicińską, Puszkina, Maszynową aż do Dworca Łódź Widzew.

Natomiast linia 75B spod Ikea pojedzie Pabianicką do ulicy Rudzkiej i dalej do Przestrzennej. Dalsza trasa będzie taka sama jak linii numer 75A.

Na tę chwilę to wszystkie zmiany planowane na grudzień przez MPK Łódź. Przypominamy, że od 20 grudnia rusza również tramwaj linii numer 6, który połączy Łódź ze Zgierzem.