Zderzenie pociągu z samochodem osobowym na trasie Łódź – Warszawa

Na trasie kolejowej łączącej Łódź z Warszawą doszło do kolizji między pociągiem a samochodem osobowym. Incydent miał miejsce w miejscowości Bedoń Przykościelny, na tamtejszym przejeździe kolejowym. Pociąg, który brał udział w tym zdarzeniu, przewoził 81 pasażerów. Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar czy osób rannych w wyniku tego zdarzenia. Informacje o incydencie przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, podczas niedzielnej rozmowy wieczorem.

Podczas kolizji na łódzko-warszawskiej trasie kolejowej, pojazd osobowy zderzył się z pociągiem. Jak podkreślił rzecznik KW PSP, dwóch pasażerów samochodu zdołało opuścić pojazd jeszcze przed momentem zderzenia. Dodatkowo, jedna osoba podróżująca pociągiem została sprawdzona przez ekipę medyczną, jednak jej stan zdrowia nie wymagał przewiezienia do szpitala.

Mł. bryg. Pawlak dodał również, że strażacy aktywnie włączyli się w działania po zdarzeniu, pomagając w przesiadce 81 pasażerów do innego pociągu. Na chwilę obecną, nie ma doniesień o poważniejszych opóźnieniach w ruchu kolejowym w tej części aglomeracji łódzkiej.