Zakończenie budowy fragmentu Trasy Górnej w Łodzi

Prace nad budową nowego odcinka Trasy Górnej w Łodzi dobiegają końca. Ta droga ma pełnić funkcję kluczowego szlaku prowadzącego z centrum miasta w kierunku południowym, zapewniając łatwiejsze połączenie z autostradą A1. Właśnie udało się pozyskać dodatkowe fundusze na finalizację tej kosztownej inwestycji.

Województwo łódzkie kilka miesięcy temu zakończyło pracę nad nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 714, który tworzy połączenie między granicą Łodzi a węzłem autostradowym Łódź-Górna. Razem z tzw. Trasą Górną ma on skomponować główny szlak wyjazdowy z aglomeracji na południe miasta i ułatwić dostęp do autostrady A1. Kompletny system drogowy ma być uruchomiony niebawem, jako że prace nad łódzkim fragmentem drogi są na ukończeniu.

Nowo powstały ciąg drogowy będzie przedłużeniem Alei Bartoszewskiego, znanej jako Trasa Górna, która z kolei jest kontynuacją arterii składającej się z Alei Włókniarzy, Alei Jana Pawła II. „Dzięki tej inwestycji miasto uzyska lepszą dostępność do głównych korytarzy transportowych w Polsce, które są częścią sieci TEN-T” – mówi Małgorzata Loeffler, rzeczniczka prasowa Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi. Dodaje również, że nowa droga do A1 zwiększy bezpieczeństwo na drogach i odciąży centrum miasta.

„Inwestycja jest już w ostatnim etapie. Wykonawca przeprowadza prace wykończeniowe i równocześnie prowadzone są prace związane z nasadzeniem zieleni”- zaznacza nasza rozmówczyni. Prace mają zakończyć się w listopadzie, co oznacza, że już w grudniu pojedziemy nowym odcinkiem – zapewnia ZIM.