Zabieg ratujący życie wykonany na najmniejszym pacjencie w Polsce przez kardiologów z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Według niedawnych informacji, grupa kardiologów interwencyjnych znanego łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki dokonała niebywałego osiągnięcia medycznego. Specjaliści ci przeprowadzili skomplikowany i niezmiernie ryzykowny zabieg, który polegał na przezskórnym zamknięciu przewodu tętniczego. Unikalność tego osiągnięcia polega na tym, że procedura ta została wykonana na pacjencie, którego waga nie przekraczała 1500 g.

Doktorzy podkreślają, iż malec był najmniejszym pacjentem poddanym tej procedurze w całym kraju, co czyni to osiągnięcie jeszcze bardziej wyjątkowym. Zabieg ten jest kluczowy dla ratowania życia noworodków i wcześniaków, a jego skuteczne przeprowadzenie na tak małym pacjencie to prawdziwy sukces medycyny. Raport z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki świadczy o niezwykłej determinacji i umiejętnościach lekarzy, którzy bez wahania podejmują się największych wyzwań w służbie zdrowiu i życiu najmniejszych pacjentów.