Współpraca Łódzkiego Domu Kultury z Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu

Łódzki Dom Kultury i Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy. Celem umowy jest promocja inicjatyw Muzeum na terenie całego województwa.

promowanie kultury

Jednym z punktów porozumienia jest dystrybucja dwóch edukacyjnych filmów na terenie regionu: To się nie kończy wyprodukowanego przez Muzeum oraz reportażu historycznego autorstwa Klausa Bednarza.

Oficjalna inauguracja współpracy

Inauguracja współpracy odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 18:00 w kinie Szpulka, gdzie zostaną wyświetlone oba filmy. Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Wspomniane produkcje przypominają trudną i bolesną historię dzieci więzionych w obozie przy ul. Przemysłowej. Dzięki inicjatywie Muzeum oraz dziennikarzy możliwe jest na nowo odkrywanie tej historii i przypominanie o niej.

Kilka słów o Muzeum Dzieci Polskich Ofir Totalitaryzmu

Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu zostało utworzone w 2021 roku z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Rzecznika Praw Dziecka. Placówka ma za zadanie upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania nazistowskiego obozu dla dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi oraz jego filii w Dzierżąznej.