Niedawno odnowiona kamienica została zniszczona

Wandale zdewastowali niedawno odnowioną kamienicę przy ulicy Gdańskiej 1. Budynek wyremontowano za niemal 6 mln złotych.

Co dokładnie zniszczyli wandale?

Dewastacja obejmowała między innymi wyłamanie drzwi wejściowych, pokrycie klatki schodowej kibolskimi hasłami, uszkodzenie instalacji przeciwpożarowej i okien. Straty oszacowano na ponad 100 000 złotych. Kamienica została zgłoszona do ubezpieczyciela, który pokryje koszty usuwania zniszczeń. Policja poszukuje sprawców, a jednym z podejrzanych są kibole z jednego z łódzkich klubów sportowych. Budynek składa się z dwóch części – trzykondygnacyjnego budynku frontowego zbudowanego przed rokiem 1894 oraz dwukondygnacyjnej oficyny, które wchodzą w skład zespołu dawnych domów robotniczych Izraela Poznańskiego. W kamienicy znajduje się 12 mieszkań komunalnych i 4 mieszkania chronione. Podwórze zostało także zrewitalizowane, a na nim powstała sąsiedzka przestrzeń z zielonym skwerem.

Mieszkańcy martwią się sytuacją

Mieszkańcy są zaniepokojeni tym faktem. Odnowione budynki nie posiadają monitoringu  ani dozoru.  Kamienica przy ulicy Gdańskiej 1 miała być jednym z prestiżowych adresów w Łodzi, ale niestety padła ofiarą miejscowych chuliganów.