Włoska rywalizacja judoków: Puchar Europy i Grand Prix Italia z udziałem polskich zawodników

23 oraz 24 marca w miejscowości Pordenone, położonej we Włoszech, miały miejsce dwie ważne imprezy dla europejskiego świata judo. Były to Puchar Europy w judo kata i Grand Prix Italia. Obie te prestiżowe imprezy przyciągnęły ponad 250 zawodników, reprezentujących aż 13 różnych państw europejskich.

W kategorii przeznaczonej dla seniorów, na podium stanęli reprezentanci AZS Uniwersytetu Łódzkiego – Anna Jagiełło i Leszek Piąstka. Dodatkowo, obydwoje są pracownikami Studium Wychowania Fizycznego i Sportu tej samej łódzkiej uczelni. Duet zdobył brązowy medal w konkurencji o nazwie Kodokan Goshin Jutsu.

Tylko tydzień przed włoskimi zawodami, w polskim Radomiu rozegrano Puchar Polski. W tym turnieju Anna Jagiełło i Leszek Piąstka zdobyli pierwszą lokatę.

Następnym sprawdzianem dla łódzkich judoków będzie Puchar Europy, który pierwszy raz w historii odbędzie się na terenie Polski. Zawody zaplanowano na 10 maja bieżącego roku, a ich miejscem będzie ponownie Radom.

Najważniejszą imprezą, do której zawodnicy przygotowują się w tym półroczu, będą Mistrzostwa Europy. Odbędą się one w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny, w połowie czerwca. Przy obecnej passie zwycięstw pracowników Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, można oczekiwać ich pewnego miejsca w składzie Reprezentacji Polski na te zawody.